1 víkend, 3 hrady

Tento rok by sme mali tráviť dovolenku na Slovensku, preto sme si pripravili tip na víkendovú dovolenku. Ide o trojicu hradov: Čachtice, Beckov a Tematín. Tieto hrady sa nachádzajú pomerne blízko seba a každý určite stojí za návštevu. Keďže ide o 3 hrady, tak pravdepodobne nestihnete navštíviť všetky tri za jeden deň, preto odporúčame vyhradiť si na víkend aspoň jeden víkend. Ak budete vyberať ubytovanie tak môžete navštíviť napríklad hotel Perla, ktorý sa nachádza na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom. Ak nepotrebujete ubytovanie v hotely, tak odporúčame využiť Airbnb (ubytovania v okolí)(Zľava až 41 Eur pre nových používateľov). Hrad Čachtice Určite je vám tento hrad známy a spája sa nám hlavne s menom Alžbety Bátoriovej. Ktorá je prezývaná krvavá grófka, jej manželom bol František Nádašdy. On sa tiež vyznačoval krutosťou. Hrad leží neďaleko obce Čachtice a bol strážnym hradom. Výstavba hradu sa po roku 1260 pripisuje Kazimírovi z rodu Hont-Poznamovcov. Koncom 13. storočia tento hrad vlastnil aj Matúš Čák. V roku 1392 tento hrad prevzal Stibor zo Stiboríc. Neskôr ho získal František Nádašdy a po jeho smrti jeho manželka Alžbeta Bátoriová.  Hrad Beckov Už ste niekedy boli pozrieť toto beckovské vápencové bralo? Tu vzniklo aj toto pekne mohutné hradisko. Nachádza sa v malebnom prístore stredného Považia. Táto starobylá pevnosť,hrad, sa nazýva podľa obce, ktorá pod ním leží, teda Beckov. Keď navštívite túto pevnosť alebo budete sa chcieť niečo o nej dozvedieť pomocou internetu tak sa dozviete o hrade veľa informácií, napríklad, že prvé písomné zmienky sú z čias kedy vládol Bela III., využil tento hrad v 14. storočí aj Matúš Čák Trenčiansky, dozviete sa aj o zlatej ére Stiborovcov. Tento hrad je otvorený každý deň od 8. mája a v časoch od 9:00 do 18:00 za prísnych hygienických opatrení. Hrad Tematín Tento stredoveký hrad pochádza z 13. storočia. Prvé murované stavby tohto hradu by sa mohli pohybovať okolo roku 1250. V písomných dokumentoch sa spomína v roku 1347. Rod Thurzovcov získal tento hrad v roku 1524.Nachádza sa v horách Považského Inovca. Môžete sa ísť pozrieť do tohto hradu za symbolické euro, ktoré slúži na jeho záchranu. Opravuje sa v rámci dobrovoľníkov občianskeho združenia a projektov.  Bonus: 82 pamiatok za jeden deň Viete ako môžete navštíviť 82 slovenských pamiatok za jeden deň? Navštívte park miniatúr v Podolí, blízko Čachtíc. V expozícii pod holým nebom je v súčasnosti umiestnených viac ako 80 modelov hradov, zámkov, kostolíkov, chát a rozhľadní a rodných domov významných osobností.The post 1 víkend, 3 hrady first appeared on 360slovensko.

prejsť na článok

Hurá, otvára sa požičovňa malých plavidiel!

Každého srdečne očakávame už tento víkend medzi 10:00-18:00 hod. na Mŕtvom ramene Váhu. Prenajímame vodné bicykle, člny, paddleboardy a aj tandem bicykle. Stretnime sa už tento víkend! Cenník nájdete TU.

prejsť na článok

Baseball U13 Vienna calling 2023

Baseballový víkend s názvom Vienna calling U13 sa odohrával tento víkend v zmesi výhier a prehrier. Naše hráčky a hráči v sobotu odohrali dva zápasy: Debrecin Tigers -Apollo 7:0 Apollo Hurricanes Viedeň 2:6 V nedeľu sa naše deti vrhli do finálnych zápa

prejsť na článok

Špecialitky na víkend

Chystáte víkendovú oslavu doma, párty na záhrade alebo akékoľvek spoločenské podujatie ? A chcete si to užiť bez starostí ? Vieme Vám to zabezpečiť od kompletného menu, inventáru a obsluhy.1. Teplé menu /predjedlá, hlavné jedlá, prílohy / 2. Studené menu

prejsť na článok

Na predĺžený víkend treba ísť s mačkami a cepínom

Jarné a teplé počasie so sebou každoročne prináša riziko vzniku nátrží, mokrých a aj základových lavín. Hrozia v celej oblasti Tatier aj tentoraz. Horskí záchranári vyhlásili mierne lavínové nebezpečenstvo.S touto informáciou sa do Tatier na predĺžený vík

prejsť na článok

Citát na víkend 21

My ľudia sme bláznivá čeliadka. Polovicu času trávime tým, aby sme zapadli do davu, a druhú polovicu, aby sme z neho vyčnievali. Nick Vujicic v knihe: Život bez hranic

prejsť na článok