VRAŽDA NA FUTBALE: FľašaA vytlačená na 3D tlačiarni ako dôkaz na súde

Zbrane vytlačené na 3D tlačiarni nie sú novou témou. Rovnako tak nie je nič prevratné vytlačiť akýkoľvek tvar fľaše. Vytlačiť fľašu preto, aby sa na súde predstavila ako replika vražedného nástroja, tak to tu ešte nebolo.3D tlač sa stáva novým nástrojom forenznej vedy a pomáha pri práci ako detektívnym zložkám, ako aj samotnej justícii. Skúsený detektív britskej polície sa obrátil na katedru strojárstva City College v Plymouthe, aby vytlačila technológiou FDM pivnú fľašu, ktorou v roku 2014 udrel obžalovaný v návale hnevu svoju obeť do krku, ktorá podľahla následkom zranenia. Univerzitný tím strávil 28 hodín na príprave 3D modelu. Repliku vražednej zbrane mohol žalobca využiť v procese pri detailnej demonštrácii, ako bola táto konkrétna zbraň použitá pri smrteľnom útoku. Policajní detektívi z Plymouthu si spoluprácu so školou pochvaľovali. Jednalo sa tak o prvý pokus využiť technologické možností 3D tlače v policajných zložkách. Oproti tomu sa 3D skenovanie už stalo pomerne pevnou zložkou detektívnej práce pri analyzovaní miesta činu. Zdroj: www.3dprintingindustry.com www.3Dprint.com http://3dspectrum.sk/ The post VRAŽDA NA FUTBALE: FľašaA vytlačená na 3D tlačiarni ako dôkaz na súde appeared first on 3D Spectrum - 3D tlač.

prejsť na článok

Ako správne hladať v džungli tonerov

Milujete svoju kanceláriu, alebo je vaším druhým domovom? Tak potom sa určite dokonale staráte o svoje kancelárske potreby a viete kedy vám čo bude chýbať. Dochádzajú vám práve náplne do tlačiarní (https://www.elitom.sk/tonery-a-naplne/) a potrebujete si

prejsť na článok

Zľava 10% na nákup do 30.6.2022

Nakúpte tonery a kazety do tlačiarní ešte výhodnejšie so zľavou 10%.Pre uplatnenie zľavy, stačí zadať v košíku kupón: ZLAVA10Akcia platí pre všetky objednávky prijaté do 30.6.2022.

prejsť na článok

Doprava zadarmo

Nakúpte tonery a náplne do tlačiarní ešte výhodnejšie. Tento víkend aj s dopravou ZADARMO!Akcia platí pre všetky objednávky prijaté od 20.5.2022 do 22.5.2022.

prejsť na článok

Formlabs Automation Ecosystem

Formlabs Automation Ecosystem Prichádza automatizovaná 3D tlač zo živice

prejsť na článok

Industriálna SLS Sinterit NILS 480 [webinár]

Zoznámte sa s NILS 480, novou priemyselnou 3D SLS tlačiarňou od spoločnosti Sinterit. Počas nášho úvodného webinára budete mať jedinečnú šancu stretnúť sa s úplne novým produktovým radom 3D tlačiarní SLS a prediskutovať s tímom Sinterit, prečo NILS 480 me

prejsť na článok