Svetové finále Bocuse d’Or vyhralo Dánsko

Víťazstvo v najslávnejšej a najrešpektovanejšej kuchárskej súťaži sveta Bocuse d’Or. ktorá sa včera skončila v Lyone, obhájilo tento rok Dánsko, ktoré zvíťazilo aj v európskom finále v marci minulého roka. Dánsky tím viedol 41-ročný šéfkuchár Brian Mark Hanser, ktorý pracuje v reštaurácii ocenenej michelinskou hviezdou severne od Kodane a ako povedal, o víťazstve sníval 20 rokov. Druhé sa umiestnilo Nórsko. Škandinávsku hegemóniu na stupni víťazov narušil tím Maďarska, ktorého mentorom bol Tamás Széll, víťaz európskeho kola Bocuse d’Or 2017. T. Széll vlastní so svojom partnerkou Szabinou Szulló reštauráciu Stand, ktorá získala tento rok druhú hviezdičku od Michelina. Z ďalších cien dostalo cenu Feed the Kids Francúzsko, ktoré na súťaži prvý krát viedla žena, 25-ročná Naïs Pirolletová (celkovo skončila 5.) a cenu za sociálnu angažovanosť Mexiko. V svetovom finále súťažilo 24 tímov, Slovensko z európskeho finále, ktoré sa konalo v marci 2022 v Budapešti, nepostúpilo.The post Svetové finále Bocuse d’Or vyhralo Dánsko first appeared on GURMÁN na Slovensku.

prejsť na článok

Comfort Hotel Copenhagen – Dánsko

Vždy je príjemné vidieť napredovanie projektu. V súčasnosti sú v Comfort Hotel Copenhagen – Dánsko inštalované 4 akustické pohyblivé steny až do výšky 7400 mm, poloautomatické a 57 dB.

Ideme do finále

Postavené objekty 3D technológiou sa vyznačujú vyššou stabilitou, kvalitnejším materiálom a hlavne neobmedzenou slobodou pri návrhu domu. Naše testovanie už ide do finále. Držte nám palce. Príspevok Ideme do finále je zobrazený ako prvý na 3D-C Pro.

Slovensko do „sveta“ tesne nepostúpilo

Veľký sen sa nakoniec nestal skutočnosťou, aj keď tesne. Slovensko sa však pri svojej prvej facto premiérovej účasti (prvá bola pred 12. rokmi) na kuchárskej olympiáde za ktorú je považovaná kuchárska olympiáda Bocue d Or, nestratilo. Tím pod vedením Petr

Kanoistika-ME: Štyri slovenské lode priamo do A-finále

Celkovo päť slovenských lodí si v piatok 08.06.2018 v srbskom Belehrade vybojovalo postup do A-finále majstrovstiev Európy v rýchlostnej kanoistike. Kvalifikovať sa okrem posádke K4 podarilo aj štvorkajaku v zložení Erik Vlček, Csaba Zalka, Juraj Tarr a T

Finále pohára ZSL v behu na lyžiach 4. apríl 2022

Pozývame Vás na Finále pohára ZSL v behu na lyžiach, ktorý sa uskutoční 9. apríla 2022 (sobota) v Športovom areáli na Štrbskom Plese. Organizátorom pretekov je BK Opalisko Závažná Poruba v spolupráci so Zväzom slovenského lyžovania. Propozície Registráci