Chcete ušetriť financie? Varte slovenské jedlá.

Potraviny patria k najvýznamnejším finančným položkám v rodinnom rozpočte. Ak nemáme žiadne zlozvyky a autom nejazdíme stovky kilometrov denne, jedlo by sme mohli pokojne označiť aj za najväčšieho požierača peňazí. Pokiaľ  chcete v tejto oblasti ušetriť, pripravujte slovenské tradičné pokrmy.     Základom slovenskej kuchyne sú zemiaky, slanina, kyslá i obyčajná kapusta, vajíčka, múka, rasca, soľ a bryndza. Možno si hovoríte, že je toho trošku málo, ak sa však zamyslíte nad našimi tradičnými pokrmami, zistíte, že vám na ich prípravu naozaj nič viac nepotrebujete. Všetky spomenuté potraviny, môžeme zaradiť do kategórie tých lacnejších.   Kyslú kapustukúpite za približne päťdesiat centov. Samozrejme ak sa nenecháte nalákať na rôzne BIO a EKO produkty, ktoré stoja aj trikrát viac. V skutočnosti obsahujú presne to isté, ako tie za pár centov. Eurá navyše zaplatíte iba za pekný obal a lákavé nápisy na ňom.   Zemiaky je najlepšie kupovať v sezóne, teda koncom leta. Vtedy viete aj v bežnom obchode nájsť kilo zemiakov za cenu okolo tridsiatich centov. Najlepšou voľbou je však nákup vo veľkom a priamo od farmára. Tak máte istotu, že kupujete kvalitný produkt a zároveň omnoho lacnejšie. Ak zemiaky správne uskladníte, vydržia vám pokojne i do ďalšieho leta.     Slaninka a vajíčkasú o čosi drahšie potraviny, ale stále nehovoríme o závratných sumách. V prípade prvej spomínanej suroviny, urobíte najlepšie, ak si nájdete niekoho, kto ju vyrába doma. Opäť ušetríte nejaké tie centy a navyše si na nej pochutíte omnoho viac.   Cena za stopäťdesiat gramová kocku bryndze , sa pohybuje od deväťdesiatich centov po euro päťdesiat, a to hovoríme o tých kvalitnejších výrobkoch. Pamätajte, že klasická bryndza vyrobená na Slovensku je vždy kvalitnejšia a zároveň lacnejšia, ako rôzne zahraničné napodobeniny, s krajším obalom.     Na záver si môžeme uviesť jeden príklad. Bryndzové pirohy pre štyri osoby, ceny uvádzame zaokrúhlene smerom nahor. kilogram zemiakov 0,40 € kocka bryndze 1,0 € kúsok slaniny 1,0 € vajíčko, múka, soľ 0,50 € celková suma: 2, 90 € Článek Chcete ušetriť financie? Varte slovenské jedlá. se nejdříve objevil na Abart.

  • Web: Abart
  • Aktualizované: 9.2.2023
prejsť na článok

Nielen v čase inflácie: 8 tipov, ako ušetriť peniaze v domácnosti

The post Nielen v čase inflácie: 8 tipov, ako ušetriť peniaze v domácnosti appeared first on F-One - Financie na jednotku.

prejsť na článok

Chcete zistiť, ako ste na tom finančne?

Rozhodli ste sa, že chcete mať svoje financie pod kontrolou? Úplne prvým krokom na ceste za dosiahnutím finančného zdravia a dosiahnutia kontroly nad svojimi peniazmi je zistiť, ako na tom finančne ste teraz v tejto chvíli.

prejsť na článok

Financie, finančné prostriedky

Financie v dnešnej dobe dosť často používaný pojem a to hlavne kvôli inflácií, vďaka ktorej ceny potravín narástli do veľkých výšok a mnoho ľudí má dnes problém prežiť. Prečo sú financie vlastne také dôležité a akú úlohu zohrávajú v našom živote? Dá sa p

prejsť na článok

Ako ušetriť na cestovnom

The post Ako ušetriť na cestovnom appeared first on Ako ušetriť peniaze.

prejsť na článok

Finančný stres. Ako sa ho môžete zbaviť?

Starostlivosť o svoje financie a ich udržiavanie v dobrej kondícii je rovnako dôležité ako starostlivosť o svoje fyzické a duševné zdravie. Ak nemáte svoje financie pevne v rukách, vedome či podvedome začnete pociťovať tzv. finančný stres. Čo je finančný

prejsť na článok