Do tretice všetko dobré. Lukáš Kučera víťazom e-Fortuna liga Challenge

Do tretice všetko dobré. Lukáš Kučera víťazom e-Fortuna liga Challenge 7. februára 2022 Lukáš Kučera neprehral na turnaji e-Fortuna liga Challenge 2022 ani jeden zápas a zaslúžene sa tak tešil z celkového triumfu. Do tretice všetko dobré. Lukáš Kučera z FK Senica sa zúčastnil turnaja e-Fortuna liga Challenge už tretí rok po sebe a do tretice mu to vyšlo. Na turnaji neprehral ani jeden zápas a zaslúžene sa tak tešil z prvenstva. Vo finále zdolal Adriána Kaprálika 3:2 po predĺžení. Na treťom mieste skončil člen Akadémie DAC 1904 Bálint Csóka. Pre víťaza je pripravená finančná prémia vo výške 1.000 eur, ktorú však musí Lukáš Kučera venovať na charitatívnu organizáciu, ktorú si sám vyberie. CESTA VÍŤAZA Lukáš Kučera prešiel základnou skupinou bez zaváhania s dvoma víťazstvami, jedným inkasovaným gólom a celkovým skóre 11:1. Prvé kroky na turnaji ho pasovali na celkového víťaza. Semifinále i finále však boli dramatické a senický stredopoliar ich zvládol až po predĺžení, v oboch zápasoch zvíťazil zhodne 3:2 po predĺžení.  „Bolo to dramatické. Vo finále som viedol o dva góly, no vyrovnávajúci gól som dostal v posledných sekundách zápasu. Nebolo to nič príjemné, no podarilo sa mi dať zlatý gól v predĺžení a zvíťazil som. Veľmi sa teším,“ povedal po turnaji šťastný víťaz Lukáš Kučera. Každý účastník turnaja nebojoval len za seba. Tradične je pre víťaza vypísaná prémia 1.000 eur, ktorú si však nemôže nechať. Musí ju venovať na charitatívnu organizáciu, ktorú si sám vyberie. „Ešte neviem, komu to pôjde, no som rád, že môžem pomôcť. Poradím sa s rodinou, určite chcem pomôcť niekomu od nás z regiónu,“ povedal Kučera. Lukáš Kučera sa pridal k dvom doterajším víťazom e-Fortuna liga Challenge. V prvom ročníku sa z víťazstva tešil Dalibor Takáč z Ružomberka, uplynulý ročník ovládol Sidney Friede z DAC. CELKOVÉ PORADIE  Lukáš Kučera (FK Senica) Adrián Kaprálik (MŠK Žilina) Bálint Csóka (DAC 1904) Sebastian Gembický (Zemplín Michalovce) SKUPINA A 15:15 David Hrnčár (Slovan) Marek Ujlaky (Trnava) 3:2 (1:1)15:30 Lukáš Kučera (Senica) David Hrnčár  (Slovan) 7:1 (3:1)15:45 Marek Ujlaky (Trnava) Lukáš Kučera (Senica) 0:4 (0:2) SKUPINA B 16:05   Bálint Csóka (DAC) Dominik Sváček (L.Mikuláš) 4:0 (2:0)16:20 Dominik Sváček (L.Mikuláš) Patrik Blahút (Pohronie) 4:1 (1:1)16:35 Patrik Blahút (Pohronie)   Bálint Csóka (DAC) 0:9 (0:6) SKUPINA C 16:55 Adrián Kaprálik (Žilina) Samuel Šefčík (Ružomberok) 3:1 (1:0)17:10 Michal Kukučka (Trenčín) Adrián Kaprálik (Žilina) 1:4 (0:2)17:25 Samuel Šefčík (Ružomberok) Michal Kukučka (Trenčín) 2:7 (1:3) SKUPINA D 17:45 Martin Kovaľ (ViOn) – Roberto Dias (Sereď) 2:3 (0:2)18:00 Sebastian Gembický (Michalovce) Martin Kovaľ (ViOn) 3:1 (2:1)18:15 Roberto Dias (Sereď) Sebastian Gembický (Michalovce) 2:2 (2:1) SEMIFINÁLE 1 Lukáš Kučera (Senica) – Bálint Csóka (DAC 1904) 3:2pp (1:1) SEMIFINÁLE 2 Adrián Kaprálik (Žilina) – Sebastián Gembický (Michalovce) 4:1 (0:1) ZÁPAS O 3. MIESTO Bálint Csóka (DAC 1904) Sebastián Gembický (Michalovce) 3:1 (0:0) FINÁLE Lukáš Kučera (Senica) Adrián Kaprálik (Žilina) 3:2pp (2:0)

prejsť na článok

Víťazom e-Fortuna liga Challenge sa stal Sidney Friede z DAC

Víťazom e-Fortuna liga Challenge sa stal Sidney Friede z DAC 8. februára 2021 Sidney Friede