3D tlač mení spôsob poskytovania humanitárnej pomoci

Dara DOTZ sa dá považovať za priekopníčku využívania technológie 3D tlače v prostredí zasiahnutom prírodnou katastrofou a následnou ostrou sociálouj nerovnosťou. Je zároveň zakladateľkou projektu iLab Haiti, vďaka ktorému bola na ostrov Haiti postihnutým dopadmi katastrofálneho zemetrasenia doručená zásielka pomoci v netradičnej podobe niekoľko 3D tlačiarní.Dotz zároveň pracuje v spoločnosti Made In Space, ktorá sa zaoberá využitím 3D tlače v kozme. Spolupracuje s Ericom Jamesom, ktorý sa dlhodobo zameriava na pomoc spoločenstvám, ktoré sa spamätávajú z následkov prírodných pohrôm alebo vojnových konfliktov. Obaja tvrdia, že 3D tlač by mohla prevrátiť na ruby spôsob, akým dnes vyspelé krajiny zložito a zdĺhavo zaisťujú humanitárnu pomoc. Príliš veľa prostredníkov, veľa úrovní rozhodovania, obtiažna miestna byrokracia a personálna náročnosť komplikujú rýchlu a efektívnu pomoc.Práve 3D tlačiarne zabezpečujú humanitárnym pracovníkom a postihnutým nástroje, ktoré pomáhajú prekonávať nedostatky súčasného systému. Vytlačené modely prototických pomôcok, prototypy skrutkovača alebo napríklad bezpečnostné držiaky ihiel, ktorých doručenie štandardnými postupmi na zasiahnuté miesto by trvalo týždne, sú konkrétne ukážkou efektívneho nasadenia tejto technológie. Jediné, čo vlastne potrebujete, je jedna 3D tlačiareň a pár kotúčov filamentu. V prípade Haiti to znamenalo nasadiť špeciálny tím v niekoľkých lekárskych zariadeniach v hlavnom meste Port-au Prince s cieľom pomôcť vyrábať jednorazový zdravotnícky spotrebný materiál a odskúšať využitie recyklovaného plastového filamentu. Zdroj: http://3dprint.com/56149/3d-printing-disaster-relief/ http://3dspectrum.sk/ The post 3D tlač mení spôsob poskytovania humanitárnej pomoci appeared first on 3D Spectrum - 3D tlač.

prejsť na článok

Martel Trade

Grafické práce, branding vozidiel (dodávka, osobné auto), potlač textilu, tlač bannerov, tlač roll-up, branding solárnych panelov, tlač katalógov, výroba štítkov.

prejsť na článok

3D tlač už ma čo povedať aj v stavebníctve

3D tlač v stavebníctve. Propagátori týchto postupov tvrdia, že s pomocou stavebnej 3D tlačiarne vytvoria celý dom za jediný týždeň. Video, ktoré môžete vidieť v tomto článku, zachytáva tlačiareň na betón, ktorý je ručne prekladaný oceľovou výstužou. 3D tl

prejsť na článok

Setcar

Polep celej firemnej flotily, branding prevádzky, tlačoviny, vizitky, foldre, reklamné predmety, id karty.

prejsť na článok

McDonalds

Branding prevádzky McDonalds McDrive, tlač reklamných bannerov, fólie pre architektúru na prevádzkach.

prejsť na článok

Subway

Grafické spracovanie, billboardy, reklamy v podchodoch, roll-upy, tlačoviny, potlač textilu, branding prevádzky v Žiline (Aupark).

prejsť na článok