Levičania si doma poradili s fínskou Katajou, podľa trénera Madzina sa v obrane „rozsekali“ (foto)

1.11.2023 (SITA.sk) Basketbalisti Levíc zvládli utorňajšie tretie vystúpenie v J-skupine Európskeho pohára mužov 2023/2024, keď na svojej palubovke zvíťazili nad fínskym mužstvom Kataja Basket 68:55. Priebežne prvé miesto Po troch stretnutiach majú na konte dve víťazstvá a jednu prehru. Priebežne sa dostali na 1. miesto so ziskom piatich bodov, no poľská Legia Varšava sa môže vrátiť na lídersky post v prípade stredajšieho triumfu nad rumunskou Oradeou. Najproduktívnejším hráčom Levíc bol Jalen Adaway, ktorý si v zápase pripísal double-double za 21 bodov a 13 doskokov. Dôležitý duel Tréner Patriotov Michal Madzin pri mikrofóne RTVS priznal, že proti fínskemu súperovi to bol mimoriadne dôležitý duel z pohľadu ďalšieho vývoja v skupine. „Celá energia šla smerom, aby sme ustrážili tento tím. Majú výborných strelcov, no my sme sa dnes v obrane rozsekali tak, aby sme ich ustrážili. Obrovská vďaka za robotu, ktorú sme urobili. Tešme sa jeden deň z vedúcej pozície. Teraz sme presne v polovici skupinovej fázy,“ povedal Madzin. O zápase rozhodla tretia štvrtina. Patrioti v nej zaznamenali 21 bodov, kým Kataja len 11. Do záverečnej štvrtiny tak domáci vstupovali s 12-bodovým náskokom. „Bol to veľmi náročný zápas. Finálne skóre neodzrkadľuje, čo sa dialo na palubovke. Ak takto budeme pracovať, budeme úspešní. Vedeli sme, akú osobu majú v tíme, že berie veľa lôpt na seba, skóruje. Podarilo sa nám ho ustrážiť,“ poznamenal 27-ročný krídelník levického mužstva Dávid Abrhám. Viac k témam: európsky pohár mužov, j-skupina, TrénerZdroj: SITA.sk Levičania si doma poradili s fínskou Katajou, podľa trénera Madzina sa v obrane „rozsekali“ (foto) © SITA Všetky práva vyhradené. The post Levičania si doma poradili s fínskou Katajou, podľa trénera Madzina sa v obrane „rozsekali“ (foto) appeared first on komarnoviny.sk.

prejsť na článok

Cena: 255 €Rakúske Alpy pre turistov aj cyklistov v Hoteli Pruggererhof *** s polpenziou, fínskou saunou a SommerCard.

Cena: 132 €Maďarsko blízko Györu: Land Plan Hotel *** s raňajkami, fínskou saunou a vstupom do kúpeľov Rába Quelle

Výsledky a fotogaléria Starší mini U12 – Stred II. turnaj.

✅ Prvý zápas proti domácim z Banskej Bystrice sme sa ťažšie dostávali do tempa, domáci hráči sa držali v skóre stále na dostrel a dobrou hrou nedovolili našim vypracovať si výraznejší náskok. V poslednej štvrtine však zabrali najmä v obrane a dovolili súp

Golfový kurz v sprievode certifikovaného trénera v Tri Duby Golf Resort

Cena: 135 €Golfový kurz v sprievode certifikovaného trénera v Tri Duby Golf Resort