Harasuto Cup: Bronz z Poľska pre Žilinu

V sobotu 9.4.2022 sa v poľskej Lodži konal 17. ročník medzinárodného turnaja Harasuto Cup. Karate Klub AC UNIZA Žilina na ňom reprezentovali piati pretekári. Najlepšie si počínal Jakub Labuda, ktorý pri svojom premiérovom štarte v kategórii U21 zaknihoval bronzový úspech. V tejto kategórii štartoval na ostaršenie, pričom je ešte stále junior. Medzi juniormi, kde sa uchádza o nomináciu na júnové ME v Prahe, sa mu žiaľ nedarilo a po prehre v druhom kole do bojov o medaily nezasiahol. Dobre si počínal taktiež dorastenec Tomáš Králik, ktorý sa prebojoval až do semifinále, kde nestačil na svojho krajana. A keďže neskôr prehral aj v boji o bronz proti rovesníkovi z Maďarska obsadil tak konečnú 5. priečku. Výsledkový servis: 3. miesto: Jakub Labuda - kumite muži U21 -84 kg, 5. miesto: Tomáš Králik - kumite dorastenci +70 kg.

prejsť na článok

Polish Open

Polish Open Dňa 7.-8.10.2023 sa uskutočnila súťaž Polish Open na ktorej sa zúčastnilo 225 klubov a 1798 súťažiacich tento turnaj je zároveň aj v pláne prípravy na Majstrovstvá  Európy kadetov, juniorov,U21,Tbilisi, Georgia na tejto súťaži sa zúčastnili