Tímové súťaže v zjazdovom šprinte bez medaily. Beňuš, Daník a Ivanecký štvrtí

Počas prvého dňa majstrovstiev sveta v kanoistike na divokej vode v bratislavskom Čunove (22. 26. septembra) bola na programe aj tímová súťaž v zjazdovom šprinte. Domáci pretekári na medailové priečky nedosiahli. Hliadka 3xC1 mužov obsadila štvrté miesto. Kajakári i kajakárky sa umiestnili zhodne na šiestej pozícii. Kamil Kaniščák, Samuel Hebort a Ondrej Macúš Dvojnásobný účastník olympijských hier Matej Beňuš sa po doobedňajšej bronzovej medaile v hliadkach vodných slalomárov predstavil aj v tímovej súťaži v zjazdovom šprinte a opäť sa zapojil do boja o cenné kovy. Po boku Ladislava Daníka a Jaromíra Ivaneckého z toho bola napokon nepopulárna „zemiaková“ medaila. Slováci za víťaznými Francúzmi zaostali o 4,21 sekundy. „Som rád, keď môžem využiť takúto príležitosť na domácej vode. Slalom je pre mňa prvoradý a venujem mu všetku koncentráciu. Vyslovene som využil príležitosť, keďže je to tu doma. Ja som bol tretia loď, takže väčšinu jazdy som to kontroloval, aby sme nespravili chybu. Šprintoval som až v samotnom závere. Bolo by pekné získať ďalšiu medailu, ale výkonnostne sme išli taký lepší priemer, na viac sme asi nemali. Aj to štvrté miesto je pekné,“ povedal Beňuš. Toho čakajú v šprinte aj preteky jednotlivcov. „V individuálnej súťaži si budem určite veriť viac. Na ostatných majstrovstvách sveta kde som štartoval, som bol strieborný. Vtedy sa mi podarila veľmi dobrá finálová jazda. Uvidíme, ako to bude tu. Kanál je dosť náročný. Na tej zjazdovej lodi je veľmi ľahké urobiť chybu. V sobotu sa pôjdem na svoju slalomovú loď rozjazdiť, pár minút pred štartom pôjdem do tejto lode a uvidíme, ako to dopadne,“ dodal bratislavský rodák. Na poslednej šiestej priečke sa umiestnila naša hliadka kajakárok v zložení Simona Maceková, Katarína Kopunová a Tereza Polónyová. Víťazné zjazdárky z Česka mali pred domácimi pretekárkami náskok 13,76 sekúnd. Takisto šieste miesto, ale z deviatich zúčastnených tímov, si vybojovali naši kajakári. Trojica Kamil Kaniščák, Samuel Hebort a Ondrej Macúš došla do cieľa s mankom 5,46 sekundy na zlatých Nemcov. Výsledky: 3xC1 – muži: 1. Francúzsko (Sauteur, Klatt, Ferrion) 60,49 s, 2. Česko (Rolenc, Slanina, Haleš) 61,08, 3. Taliansko 63,58 (Bianchetti, Mapelli, Quintarelli), 4. SLOVENSKO (Ladislav Daník, Matej Beňuš, Jaromír Ivanecký) 65,15 3xC1 – ženy: 1. Francúzsko (Gaubertová, Fontainová, Raguenesová) 69,13 s 3xK1 – muži: 1. Nemecko (Beerschwenger, Lemmen, Fengler) 57,30 s, 2. Francúzsko (Barone, Barouh, Moret) 57,31, 3. Slovinsko (Žnidarčič, Urankar, Oven) 57,88, … SLOVENSKO (Kamil Kaniščák, Samuel Hebort, Ondrej Macúš) 62,76 3xK1 – ženy: 1. Česko (Dimovová, Němcová, Kneblová) 62,18 s, 2. Nemecko (Massiniová, Kostleová, Eckertová) 63.02, 3. Francúzsko (Freslonová, Vinetová, Duprasová) 63,10, … SLOVENSKO (Simona Maceková, Katarína Kopúnová, Tereza Polónyová) 75,94 3xC2 – muži: 1. Francúzsko (Troubady/Moret, Gourjault/Sauteur, Santamaria/Dazeur) 62,44 s, 2. Česko (Suchánek/Rolenc, Rygel/Veselý, Tomek/Šrámek) 63,64 Text: Samuel PrekopFoto: Peter Brichta The post Tímové súťaže v zjazdovom šprinte bez medaily. Beňuš, Daník a Ivanecký štvrtí appeared first on Majstrovstvá Európy juniorov a do 23 rokov v kanoistike na divokej vode.

prejsť na článok

Hochschornerovci v derniére na siedmom mieste v zjazdovom šprinte

Bratia Peter a Pavol Hochschornerovci obsadili v záverečných pretekoch kariéry siedme miesto v zjazdovom šprinte na majstrovstvách sveta v kanoistike na divokej vode (22. – 26. septembra) v bratislavskom Čunove. Peter a Pavol Hochschornerovci Trojná

Hochschornerovci do finále zjazdového šprintu!

Bratia Peter a Pavol Hochschornerovci sa predstavia vo finále zjazdového šprintu v rámci majstrovstiev sveta v kanoistike na divokej vode (22. 26. septembra) v bratislavskom Čunove! Postup si vybojovali v piatkovej prvej kvalifikačnej jazde. Miestenku do

Vyhodnotenie Vedomostnej súťaže - MLADÝ ZÁHRADKÁR - okresné kolo 4.ročník v roku 2023

Z H O D N O T E N I E Vedomostná súťaž - MLADÝ ZÁHRADKÁR- okresné kolo 4.ročník v roku 2023 v uplynulých dňoch prebehlo v rámci Slovenského zväzu záhradkárov okresné kolo vedomostnej súťaže - MLADÝ ZÁHRADKÁR - 4.ročník. Vedomostná súťa

Kroketa z konfitovaných kuracích štvrtí, pyré z pečeného jablka, chren

The post Kroketa z konfitovaných kuracích štvrtí, pyré z pečeného jablka, chren appeared first on Hyza.

Súťažíme s Oma Luj

V Oma Luj chceme dať každému šancu získať naše tričká, a preto sme sa rozhodli pravidelne uverejňovať súťaže na našich sociálnych sieťach, takže nezabudni označiť naše sociálne stránky tlačidlom páči sa mi. Aktuálne súťaže Facebook  Súťaž o tričko Oma L