Rüdiger a Nacho vyskočia do popredia

Carlo Ancelotti sa prakticky od začiatku sezóny musí potýkať s vážnymi problémami. Predtým, ako sa potvrdil najhorší scenár pre Édera, Courtois utrpel rovnaké zranenie niekoľko dní predtým. Kým však pri zranení brankára išiel klub okamžite na trh a rýchlo našiel riešenie, v kontexte stredného obrancu Real nemieni hľadať náhradu mimo domova. Tréner má v kádri dvoch hráčov s obrovským statusom v šatni, ktorí môžu suverénne hrať v prvom tíme. Predtým však Ancelotti mal za to, že Alaba a Militão sú najlepšie zohraté duo stredových obrancov. Keď minulú sobotu musel bývalý hráč Porta opustiť ihrisko, objavil sa na jeho mieste Antonio Rüdiger. Nemec hrá v bielom drese druhú sezónu. Jeho debutový rok mohol byť lepší, ale to nič nemení na fakte, že v 39 z 53 zápasov nastúpil od začiatku. Jeho najpamätnejší výkon bol, samozrejme, v jeho prvom zápase proti City, kde úplne vyradil z hry Haalandq. V odvetnom zápase sa však tréner vrátil k svojmu základnému obsadeniu osi obranného bloku. O tom, koľko toho môže Nacho priniesť, netreba príliš veľa písať. Jeho postoj vždy hovorí sám za seba. Nový kapitán Realu mal vždy mimoriadne silnú konkurenciu, no zakaždým sa ukázal ako veľmi dôležitý prvok skladačky trénerov. V minulej sezóne nastúpil v 44 zápasoch, z toho v 28 bol na ihrisku od prvej minúty. V extrémnych situáciách môže stopéra zahrať aj Tchouaméni. zdroj: marca.com

prejsť na článok

Ancelotti opäť posúva Nacha na vedľajšiu koľaj

Nacho Fernández ešte nenastúpil v prvých dvoch zápasoch sezóny Realu Madrid. Odchovanec Realu, ktorý vážne uvažoval o zotrvaní v klube pre nedostatok minutáže v predchádzajúcej sezóne, neodohral proti Athletic Bilbao a Almeríi ani minútu a nemal tak možno

Privedie Real Madrid náhradu za Militaa?

Real Madrid má za sebou len jeden zápas v sezóne 2023/24, no nevyzerá to s ním dobre. Hĺbka kádra im robila problém a v posledných dňoch prišli o viacerých kľúčových hráčov. Thibaut Courtois a Eder Militao utrpeli zranenia ACL a môžu byť mimo hry do konca

La Liga: Celta Vigo 0-1 Real Madrd

/*! elementor - v3.12.2 - 23-04-2023 */ .elementor-widget-text-editor.elementor-drop-cap-view-stacked .elementor-drop-cap{background-color:#69727d;color:#fff}.elementor-widget-text-editor.elementor-drop-cap-view-framed .elementor-drop-cap{color:#69727d;bo

Zranenie Militaa šancou pre Marvela

Len pár dní po tom, čo si Thibaut Courtois roztrhol ACL, Eder Militao dopadol rovnako. K incidentu došlo v úvodnom zápase sezóny La Ligy proti Athleticu Bilbao. Brazílsky stredný obranca bol nútený odísť z ihriska na začiatku druhého polčasu. Medzičasom s

La Liga: Almeria 1-3 Real Madrid

Almeria  Real MadridLa Liga EA SPORTS 19. august 2023 o 19:30 Estadio de los Juegos Mediterráneos, Almeria NOVA SPORT 4