Ohliadnutie za 2. a 3. kolom

V nedeľu 6.11 sa odohralo druhé kolo LL a nemohlo lepšie začať,ako najväčším ťahákom kola medzi ,,zbojníkmi´´ a ,,Lidákmi´´.Chlapci z Lida mali od začiatku zápas pod kontrolou až do 45 minúty,kedy zvyšovali už na 5:1.Potom poľavili v koncentrácii a keby sa hrali ešte 2-3 minútky,tak by zbojníci aj vyrovnali stav. V druhom a treťom zápase boli favoriti známi už pred ich začiatkom.Hurikán s Hamuliakovom sa trocha trápil dve tretiny,ale v tretej definitívne zlomil jeho odpor. ,ŠK Hammers Hamuliakovo´: Proti nám stál súper zvučného mena a z kategórie ašpirantov na výhru v súťaži. Dve tretiny zápasu sme však s vypätím síl dokázali ako tak držať prijateľné skóre. Škoda viacerých nepremenených tutoviek na našej strane a možno sme ich mohli aj výsledkovo trochu ponaháňať.Žiaľ v poslednej tretine sme mentálne odišli. Chceli sme streliť aspoň jeden gól a tým pádom sme otvorili hru a to súper tvrdo trestal. Aspoň čestný gól sa nám napokon aj podarilo vstreliť zásluhou Mira Urbanovského. Naopak zápas JElita s HP sa prakticky hral na jednu bránu a nebyť vynikajúceho výkonu brankára HP Andreja Fülöpa,tak skóre by bolo 2x vyššie. Vo štvrtom zápase mierny favorit SP Stupava,ktorí to aj na začiatku zápasu hneď potvrdzovali.Ale nevyspytateľní chalani z Tempestu,ktorí dokážu hrať vyrovnanú partiu s každým súperom v lige,to od desiatej minúty znova zdramatizovali až do samostatných nájazdov. ,Tempest Bratislava´: Zápas s ťažkým súperom,ktorý bol v tradičnej početnej prevahe a nad ktorým sme naposledy vyhrali niekedy v prapočiatkoch ligy.Po dvoch rýchlych inkasovaných góloch sme dokázali skórovať a chytiť sa, zvyšok zápasu sme dokázali držať so súperom krok. Zápas mal dramatický koniec, keď sme vyrovnali deväť sekúnd pred koncom zápasu a samostatné nájazdy sme prehrali po ôsmich kolách.Tesná prehra zamrzí,ale za nás dobrý výsledok,keďže sme dokázali favoritovi zobrať bod. V piatom zápase mierný favorit Lions to vôbec nemal jednoduché so zlepšujúcim sa tímom Tsunami,ktoré nové posily dávajú tímu nový impuls a ako v prvom,tak aj v druhom kole im chýbalo trocha povestného ,,štestíčka´´na zisk bodíkov. Už hneď o týždeň bolo na programe tretie kolo a začalo sa zápasmi medzi rovnocenými súpermi,ktorí sa aj podľa predpokladov naplnili.V prvom nastúpili Tempest vs Lions. ,Tempest Bratislava´:Prekvapili sme dvoma rýchlymi gólmi,čím sme si zabezpečili vyrovnaný priebeh. Súper mal počas zápasu prevahu,ale dokázali sme dobre brániť a využívať brejky.Po neštastnom zranení nášho najlepšieho strelca,sme dohrávali len s jedným hráčom na striedačke. Napriek tomu sme dokázali uhrať remízu, samostatné nájazdy nám opäť nevyšli. V druhom zápase sa stretli chlapci z Hamuliakova a HP,v ktorom dominovali brankári.Na strane Hammers premiérovo Tomáš Dittinger,pre ktorého to bol vôbec prvý florbalový zápas v kariére a na strane HP,znova skvelý Andej Fülöp.Každý pustil len jeden gól a zápas dospel spravodlivo do nájazdov. ,ŠK Hammers Hamuliakovo´:Duel teda vyústil do samostatných nájazdov. Jediný presný nájazd premenil Nikolas Ščepko a tak sme sa mohli radovať z druhej výhry v sezóne.Bol to perfektný kolektívny výkon z našej strany. Putovné kladivo pre najlepšieho hráča si ale právom zaslúžil Tomáš Dittinger. V treťom zápase Hurikán dostal hneď na začiatku gól od hráčov Tsunami,ale žiadna väčšia dráma sa nekonala.O minútu favorit vyrovnal a pomaličky zodpovednou hrou kontroloval zápas a navyšoval skóre. ,Ivan Machovich´ :S výsledkom a hrou som spokojný. Chceli sme hrať hlavne zodpovedne vzadu, čo sa nám viacmenej podarilo. Súper nás vysoko napádal, čo bola voda na náš mlyn a z prečíslení sme skórovali. Tešíme sa z formy Vlášeka a dobre zachytal svoj prvý zápas Hamid. V ďalších zápasoch chceme pokračovať v zodpovednej hre a čo najviac vyťažiť z veľmi dobrej nálady v mužstve. Vo štvrtom zápase sa stretli favoriti súťaže Lido vs JElita.Šláger to bol vyrovnaný,kde sa v prvej polovici zápasu strelecky darilo len chalaňom z JElity a to rozhodlo zápas.Keď sa už aj Lidu podarilo dotiahnúť na jeden gól,súper vzápätí skóroval tiež. ,Ján Žúbor´: Na začiatku sme si povedali,že my musíme byť na loptičke,že nemôžeme nechať hrať Lido svoju hru.Do polky zápasu sa nám to aj darilo,ale potom keď sme už viedli o 5 gólov,začali sme vymýšlať o klučku navyše a strácali sme lopty,z čoho vyplynuli naše fauly a šance pre súpera.Musíme sa z tohto poučiť.Ďakujeme súperovi za skvelý zápas. V poslednom zápase na seba narazili tímy Gajary vs Zbojnícke legendy,kde ,,každý chvíľku,ťahá pílku´´.Skóre otvorili zbojníci,ale o pár minút bolo zrovnané.Najdôležitejší moment bol asi na začiatku druhej tretiny,kde Gajary nevyužili početnú 1,5 minútovú výhodu o dvoch hráčov.Keby sa im tam podarilo streliť aspoň gól,mohli mať už pohodlný trojgólový náskok,lebo o pár minút strelili dva góly po sebe.Takto zbojníci zápas do konca tretiny ešte otočili a aj keď gajarčania v tretej znova vyrovnali,najlepší hrač zápasu Branislav Thron rozhodol v prospech zbojníckych legiend. The post Ohliadnutie za 2. a 3. kolom appeared first on Legendárna Florbalová Liga.

prejsť na článok

Prečo sa hodí pripojiť chladničku k WiFi?

Chladnička je neoddeliteľnou súčasťou každej kuchyne, ukladáme do nej potraviny, ktoré by sa inak mohli pokaziť, alebo také, ktoré máme radi chladené. Život si bez nej už nevieme predstaviť, šetrí nám čas aj financie. Už dávno ale nejde o chladiacu skriňu

Vylosovanie 1. ligového kola 2023

Už zajtra to vypukne! Boccisti a boccistky z celej krajiny sa stretnú v športovej hale Dom športu na Junáckej v Bratislave, aby zahájili sezónu 2023 1. ligovým kolom. V priloženom pdf súbore sa dozviete, kto, s kým, kedy a na ktorom kurte odohrá svoje záp

Prvým ligovým kolom štartuje nová sezóna v paralympijskom športe boccia

Boccia je možno malý šport čo do počtu hráčov, ktorí ho na Slovensku hrajú, no je o to úspešnejší. Dôkazom sú skvelé výsledky našich reprezentantov na uplynulých medzinárodných turnajoch, z ktorých môžeme vypichnúť najmä nedávne Majstrovstvá sveta z minul

Konzultácie s autormi úloh 59. ročníka ChO pre kategóriu A

Aj v tomto roku organizuje Slovenská komisia Chemickej olympiády diskusie s autormi úloh v kategórii A ešte pred krajským kolom. Ak máte k úlohám v kategórii A otázky, ktoré by ste sa chceli spýtať priamo ich autorov, neváhajte sa zaregistrovať a zúčastni