Transakcie na Ethereum vzrástli v roku 2022 o 338% a výrazne prekonali Bitcoin

Podľa údajov Nasdaq a Ycharts mala kryptomena Ethereum (ETH) v roku 2022 väčší celkový objem transakcií (408,5 milióna) než Bitcoin (BTC), ktorý za ten istý rok zaznamenal 93,1 milióna transakcii, a zároveň ich počet narástol medziročne o o 338%. Priemerný denný počet transakcii teda činí okolo 1,1 milióna pre ETH a 255 000 pre BTC.

prejsť na článok

Solana (SOL) v Q2 2022 v počte transakcií výrazne prekonala Ethereum

Hoci kryptomena Solana (SOL) utrpela v predošlých mesiacoch niekoľko výpadkov, čím kleslo jej všeobecné renomé, z pohľadu transakcií v druhom kvartáli výrazne prekonávala najznámejší smartchain Ethereum (ETH). Z analýzy, ktorú publikovala spoločnosť Nanse

prejsť na článok

Ethereum komunitu zaujala veľryba z ICO-éry – začala hýbať s ETH za 280 miliónov dolárov

Podobne ako v prípade bitocinu aj v prípade kryptomeny Ethereum (ETH) si pýtajú veľkú pozornosť veľké onchain transakcie, ktoré by mohli naznačiť, ako plánujú hospodáriť so svojimi kryptoaktívami tzv. kryptomenové veľryby. Najnovší prípad súvisí s veľrybo

prejsť na článok

Je riziko cenzúry Ethereum naozaj také veľké? ETH vývojári reagujú a pripravujú riešenia

Ethereum transakcie čelia riziku cenzúre transakcii, pretože využívanie Flashbots, najväčšieho Mev-Boost relay, znižuje decentralizáciu.

prejsť na článok

Bitcoin a Ethereum majú za sebou zelený týždeň bearmarket však môže trvať aj v roku 2023

Kryptomeny v priebehu minulého týždňa posilnili, nakoľko sa zlepšila nálada na globálnych trhoch. Bitcoin stojí 17 200 USD.

prejsť na článok

Prechod Ethereum na PoS vytvorí tlak na Bitcoin, myslí si Dan Held

Dan Held poznamenal, že úspešný prechod Ethereum na Proof of Stake konsenzus (PoS) môže vytvoriť ďalší tlak na Bitcoin (BTC).

prejsť na článok