Review: Manchester United vs. Chelsea 4:1

V predposlednom kole Premier League sa domáci Manchester United stretol s trápiacou sa Chelsea.  Po obrovskom množstve šancí si Diabli zabezpečili miestenku v Lige Majstrov výhrou 4:1. Zápas sa začal lepšie pre Diablov, ktorí sa už v 6. minúte dostali do vedenia po hlavičke Casemira. Diabli hrozili aj po úvodnom góle a to najmä z protiútokov, pretože v držaní lopty dominoval súper. V 29. minúte sa nešťastne zranil Anthony, ktorý musel byť vystriedaný Rashfordom. Hráči Chelsea síce mali loptu v držaní, ale neboli nebezpeční. V nadstavenom čase si krásne zbehol Sancho a naservíroval Martialovi gól na zlatom podnose. Hráči tak išli do šatní za stavu 2:0 Druhý polčas začal podobne ako prvý, keď Fernandes nastrelil brvno po pár minútach hrania. V zahodených šanciach pokračoval Eriksen, ktorý nedokázal dopraviť loptu do siete z troch metrov. V 72. minúte bol vo vápne faulovaný Bruno, ktorý aj zahral penaltu a zvýšil skóre na 3:0. O pár minút už Rashford zvyšoval na 4:0 po nepresnosti v rozohrávke hostí. Čistý štít De Geovi nakoniec prekazil v 89. minúte Felix po individuálnej akcii. POZITÍVA Rashfordov milník 30 gólov Výkon Casemira Zabezpečenie Ligy Majstrov NEGATÍVA Nepremenené šance Neudržané čisté konto v záverečných minútach zdroj: sofascore.com; foto: Facebook Manchester United

prejsť na článok

Preview: Manchester United vs. Chelsea

Manchester United môže vo štvrtkovej dohrávke 32. kola Premier League spečatiť účasť v TOP 4, ktorá znamená účasť v Lige majstrov v sezóne 2023/2024. Zverenci Erika ten Haga majú dve kolá pred koncom súťaže na konte 69 bodov a na istotu milionárskej súťa

Bruno: Sme radi, že sme Liverpoolu zatvorili dvere

Bruno Fernandes mal pozitívnu náladu po štvrtkovej ligovej dohrávke proti Chelsea na Old Trafford, v ktorej Manchester United potvrdil umiestnenie v prvej štvorke. Hráči United môžu sezónu ukončiť na treťom mieste, ale to musia v nedeľu poraziť Fulham. Sp

Prestupové špekulácie #35

Liverpool ponúkol 30 miliónov eur na podpis zmluvy s hráčom Barcelony, Andreasom Christensenom, ale jeho ponuka bola rýchlo zamietnutá. (El Nacional) Jednou z transakcií, ktorá sa v Liverpoole vyvíja, je snaha o získanie záložníka Southamptonu, Romea Lavi

Manchester United sa dohodol s Atalantou na odmene za Rasmusa Hojlunda

Manchester United sa dohodol s Atalantou na prestupe dánskeho útočníka Rasmusa Hojlunda. Red Devils priviedlo hľadanie útočníka toto leto k bývalému útočníkovi Sturmu Graz, ktorý v minulej sezóne strelil deväť gólov v 32 zápasoch v Sérii A. Ponuku United

Preview: Manchester United vs. Fulham

Hráčov Manchestru United čaká posledné ligové kolo, v ktorom doma privítajú Fulham. Po skvelej výhre nad Chelsea si Červení diabli zaistili umiestnenie v TOP 4. V kabíne panuje uvoľnená atmosféra a mužstvo Erika ten Haga sa môže sústrediť na finále FA Cu