Pohár Liptova 25.2.2023

Dňa 25.2.2023 sa v našom areáli uskutočnili lyžiarske preteky 3. kola o Pohár Liptova. Organizácie pretekov sa zmocnili Zväz slovenského  lyžovania v spolupráci s LK Opalisko Závažná Poruba a Športovým centrom Petry Vlhovej. Súťažilo 201 mladých pretekárov takmer z celého Slovenska. Kategórie:  mladší predžiaci, mladšie predžiačky, starší predžiaci, staršie predžiačky, mladší žiaci, mladšie žiačky, starší žiaci, staršie žiačky, juniori, juniorky, muži, ženy, masters A, B, C, superbaby. Súžažilo sa v disciplíne GSL – Panel slalom (jazda na bránky obrovského slalomu s použitím slalomových lyži a bez použitia slalomových chráničov). Trať bola vytýčená použitím vnútorných tyčí bránok. Dve kolá kvôli nočnému dažďu a následne mäkšiemu terénu boli redukované na 1 kolo.  Nad pretekmi bdeli členovia horskej služby Západné Tatry juh. Aj keď pády boli, obišli sa bez zranení. Víťazi boli ocenení ale ostatní boli tiež víťazi, lebo zvíťazili nad lenivosťou. Source

prejsť na článok

Pivový pohár a debil

Aký je rozdiel medzi pivovým pohárom a debilom? Pivový pohár má jedno ucho a ty dve.

Poloprázdny pohár

Vymením poloprázdny pohár za poloplný. Zn.: Blbec.

Svetový pohár

Správa v tlači: V januári 2014 sa uskutočnil Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní. Na treťom mieste skončil Švéd, na druhom mieste Nemec a na prvom mieste lavína.

SLOVENSKÝ POHÁR MLADŠÍCH DORASTENCOV, DORASTENCOV, JUNIOROV A U21- 1.KOLO, Myjava

SLOVENSKÝ POHÁR MLADŠÍCH DORASTENCOV, DORASTENCOV, JUNIOROV A U21 1.KOLO, Myjava 21.10.2023   408 súťažiacich 56 klubov Náš klub reprezentovali títo pretekári: Ali Dominik  • Kumite dorastenci 14-15 rokov do 63kg 7. miesto Ali Samuel  • Kumite dorasten