Po Pohári národov vyhrala Hinnersová v Bratislave aj kvalifikáciu na GP

Sophii Hinnersovej sa na Danube Equestrian Festivalu darí. V piatok vyhrala s nemeckým tímom Longines EEF Pohár národov a v sobotu zapísala v sedle valacha Cepano Baloubet individuálny triumf v kvalifikácii na nedeľňajšiu Grand Prix. Uspel aj Ján Cigan. Hlavnou sobotňajšou súťažou na Danube Equestrian Festivalu na bratislavskom Tyršovom nábreží bola kvalifikácia na Grand Prix CSIO3* s výškou prekážok 150 centimetrov. Do rozoskakovania pred úplne zaplnenými tribúnami kolbištia na brehu Dunaja postúpilo 9 dvojíc, medzi nimi aj jedna slovenská. Ján Cigan junior so 14-ročným koňom Derby žiaľ raz na skrátenom parkúre chyboval. Jeho čas 34,69 sekundy bol druhý najrýchlejší. Rakúšanka Katharina Rhombergová na dvanásťročnej kobyle Careless bola ešte o pol sekundy rýchlejšia, ale ani ona sa nevyhla štvorbodovej penalizácii za zhodenú prekážku. Skončila tak na piatom mieste za štyrmi dvojicami, ktorým sa podarilo udržať nulu na bodovom konte. Dán Martin Knudsen v sedle valacha Schweinsteigera doplatil na pomalšie tempo a skončil tesne pod pomyselnými stupňami víťazov. Z tretieho miesta sa radoval Vincent Dings štartujúci na valachovi Daylight, jeho čas v cieli bol 36,14. Presne o päť desatín menej mal Rakúšan Gerfried Puck vo dvojici s deväťročným Naxcelom V. Od prvého miesta ho delili tri desatiny. Nemka Sophie Hinnersová, sedlajúca iba osemročného valacha Cepano Baloubet, absolvovala trať za 35,34 a v kombinácii s čistou jazdou zaslúžene zvíťazila. Po piatkovom triumfe v Pohári národov si tak pripísala ďalší cenný športový úspech. Spokojný však mohol byť aj Ján Cigan so šiestym miestom, domáci fanúšikovia mu pripravili búrlivý aplauz. „Nebolo to jednoduché, bol to boj, ale môj kôň podal veľmi dobrý výkon. Škoda toho rozoskakovania, v ktorom som mal jednu chybu. Bolo to také na hrane, veľmi divoké. Ale keby to vyšlo, mohol som aj vyhrať. Náročnosťou sa dnešný parkúr dal porovnávať so včerajším Pohárom národov, možno to bolo aj ťažšie. Bolo tam mnoho technických pasáži a niektoré oxery bolo veľmi široké. Pre mňa už bol veľký úspech, že som čisto išiel základné kolo,“ zhodnotil krátko po súťaži. Domáci jazdci v Bratislave už nazbierali niekoľko pekných umiestnení. Slovenská hymna sa Tyršovým nábrežím ozývala aj v sobotu, a to zásluhou Michaely Ješkovej na osemročnom Joebon Blue. Usporiadatelia, aj všetci priaznivci parkúrového skákania dúfajú, že to počas tohto podujatia nebolo naposledy. Tretí súťažný deň sa bude súťažiť až do neskorých večerných hodín a v nedeľu program pokračuje ďalšími piatimi súťažami. Grand Prix sa začína od 14:00. Príspevok Po Pohári národov vyhrala Hinnersová v Bratislave aj kvalifikáciu na GP je zobrazený ako prvý na CSIO SLOVAKIA.

prejsť na článok

Babanitz v Bratislavě opět vyhrála. Kuchár byl v Big Tour CSI1* třetí

22.05.2022 10:38 | AUTOR: Josef Malinovský Závěrečnou soutěž Big Tour CSI1* při Danube Equestrian Festivalu vyhrála Rakušanka Bianca Babanitz na klisně Chilli Tangelina, která se z první příčky radovala již ve čtvrtek. Uspěl opět i Tomáš Kuchár, na kon

Nemecko vyhralo v Bratislave Pohár národov. Slovenskí jazdci obsadili 9. miesto

Prvým zo športových vrcholov Danube Equestrian Festivalu na Tyršovom nábreží v Bratislave bol piatkový Longines EEF Pohár národov, ktorého sa zúčastnilo celkovo jedenásť tímov. Víťazstvo si vybojovali reprezentanti Nemecka, domáci Slováci skončili na devi

Slovenské slzy štěstí. Michaela Ješková vyhrála v Bratislavě Big Tour

21.05.2022 13:30 | AUTOR: Josef Malinovský Sobotní program Danube Equestrian Festivalu na bratislavském Tyršově nábřeží začal po večerních bouřkách až v 11:00 hodin, kdy odstartovala Big Tour CSI1*. Na parkuru s výškou překážek 135 centimetrů vyhrála M

ETNOFILM v Bratislave

Ocenené filmy a besedy. Aj také bolo pofestivalové premietanie v Bratislave, v priestoroch Univerzitnej knižnice. Čítať ďalej...

Kurz pre budúcich AIT/FST odborníkov v Bratislave

Nový termín ! Miesto konania: BratislavaDátum: 17. a 18. júla (sobota, nedeľa) online13. 15. augusta (piatok nedeľa) kontaktné Pokračovať v čítaní "Kurz pre budúcich AIT/FST odborníkov v Bratislave" The post Kurz pre budúcich AIT/FST odborníkov v Brat