Obrana sa opäť trápi

V obrannej časti však ešte zostala diera na zaplátanie, s ktorou si už sa zdalo, Ancelotti poradil. V Almeríi sa opäť stalo niečo, čo trénera dráždi. Chvíľka roztržitosti a nesústredenosti priniesla súperovi gól, čo znamenalo, že takmer od začiatku zápasu sa mužstvo muselo sústrediť na dobehnutie sklzu. Domáci trafili v podstate po prvej akcii. Robertone našiel priamo hlavu 172 centimetrového Arribasa, ktorý poľahky prekonal Lunina. Hoci potom Jude Bellingham prevzal veci do vlastných rúk, nič to nemení na fakte, že Real musel v podstate od prvých minút veslovať proti prúdu. „Problémy v obrane vyplývajú z postavenia, koncentrácie a postoja, zhrnul tréner problémy v obrane počas predsezónnych prípravných zápasov. Talian to niekoľkokrát zopakoval a pred začiatkom sezóny kládol dôraz najmä na zlepšenie obrany. Zápas proti Bilbau nám umožnil myslieť si, že sa to skutočne podarilo. Sobotňajší zápas však opäť zasieva semienka pochybností. Tím rýchlo inkasoval gól a Lunin musel až príliš často zasahovať. Ukrajinec mal oveľa viac práce ako na San Mamés. Súper vypálil celkovo 20 striel a Andriy bol nútený zasahovať sedemkrát. Pred začiatkom súboja vyšli na ihrisko hráči Realu Madrid v dresoch so slovami podpory pre Militãa. Niektorí si mohli myslieť, že Los Blancos sa stále nespamätali zo šoku z Brazílčanovho vážneho zranenia. Pri Arribasovom góle zaspali Rüdiger aj pomaly sa vracajúci Kroos. Lunin tak musel vytiahnuť loptu zo siete skôr, ako sa stihol poriadne zahriať. Ale momentov dezorientácie bolo viac. Lunin sa v 34. minúte skvele presadil po strele Babu. O dve minúty neskôr pohrozil Andrija Robertone a o ďalšiu minútu Chumi. V 41. minúte opäť pohrozil Real Robertone, no Lunin opäť zasiahol. Celkovo nájdeme niekoľkominútový fragment stretnutia, v ktorom obrana hostí pôsobila vyslovene stratene. Pred stretnutím vo Vigu sa budeme musieť poučiť. Los Blancos čelia ďalšej skúške. zdroj: as.com

prejsť na článok

Alechinová obrana

Alechinová obrana je charakterizovaná ťahmi: e4 Jf6 2. e5 Jd5 3. d4 d6 4. c4 Jb6 5. f4 dxe5 6. fxe5 Jc6 7. Se3 Sf5 8. Jc3 e6 The post Alechinová obrana appeared first on EverydayChess.sk.

Francúzska obrana

Francúzska obrana vzniká po ťahoch: 1. e4 e6 najčastejšie pokračovanie je 2. d4 d5 Burnov variant 1. e4 e6 2 d4 d5 3. Jc3 Jf6 4. Sg5 dxe4 5. Jxe4 Se7 6. Sxf6 a) 6. Sxf6 7. Jf3 O-O 8. Dd2 Jd7 9. O-O-O a teraz 9. b6 alebo 9. Se7 b) 6. gxf6 7. Jf3 č

Čo nerobiť ak vás trápi akné?

Akné je kožné ochorenie, s ktorým má osobnú skúsenosť takmer každý. Keďže pri tomto ochorení zohrávajú dôležitú úlohu hormóny súvisí s obdobím puberty a dospievania. Neraz ale dokáže potrápiť aj v dospelom veku. V snahe zbaviť sa akné čo najskôr robíme vš

Ruská hra

Ruská hra alebo Ruská obrana je charakterizovaná ťahmi: 1. e4 e5 2. Jf3 Jf6 Hra po Jxe5: 3. Jxe5 d6 4. Jf3 Jxe4 5. d4 d5 6. Sd3 Sd6 7. 0-0 0-0 8. c4 c6 9. Dc2 Ja6 10. a3 Sg4 11. Je5 Sxe5 12. dxe5 Jac5 13. f3 Jxd3 14. Dxd3 Jc5 15. Dd4 Jb3 16. Dxg4 Jxa1