Medzinárodný turnaj International Para Hockey Cup 2022

V Ostrave – Porube sa v sobotu začal II. ročník medzinárodného turnaja International Para Hockey Cup 2022 (IPH Cup), na ktorom štartuje štvorica tímov – finalisti ZPH 2022 USA a Kanada, domáce Česko a tím Európy pod hlavičkou IPH, ktorého súčasťou je aj šesť slovenských reprezentantov. Zvyšok tímu tvoria najlepší Nóri a Nemci, chýbajú hráči Talianska, ktoré skončilo v Pekingu na 5. mieste. Slovenské farby zastupujú gólman Eduard Lepáček, obranca Slavomír Ferenčík, útočníci Dávid Korman, Miroslav Stašák, Martin Joppa a Marián Ligda, ktorý je kapitánom európskeho výberu. Jedným z jeho trénerov je Miroslav Dráb a v realizačnom tíme pôsobia aj Andrej Granatier, Martina Kormanová a Zuzana Kršáková. Na úvod sa tím IPH predstavil v sobotu proti paralympijským víťazom a majstrom sveta USA a po solídno m výkone podľahol vysoko favorizovanému súperovi 1:9. Česi prehrali včera s Američanmi 0:10. „V našom druhom zápase v nedeľu sme sa stretli so skúsenou Kanadou. Po vyrovnanej prvej tretine sme jej napokon podľahli 2:5. Súperovi sme darovali päť presilových hier, z ktorých využil až tri. Bez ohľadu na výsledok podal celý tím bojovný výkon“, zhodnotil zápas Miroslav Dráb. Česi prehrali počas prvého dňa s kanadským výberom 0:3. Turnaj je štartom do sezóny 2022/23 a keďže v roku 2022 sa už nekonajú MS v žiadnej kategórii, prvýkrát od marcového Pekingu ide o vítanú príležitosť preveriť aktuálnu formu hráčov svetovej špičky. V piatok vyvrcholil záverečnými zápasmi v Ostrave – Porube medzinárodný parahokejový turnaj IPH Cup 2022. Vo finále zdolali USA Kanadu 4:0 a v zápase o tretie miesto európsky výber pod hlavičkou IPH team domáce Česko 3:2. Európsky výber viedol tentokrát po dvoch tretinách 3:0 a doviedol duel do víťazného konca. „Prvé dve tretiny boli veľmi dobré, mali sme vynikajúci pohyb, kombinácie a veľa šancí. Skóre otvoril kapitán tímu Marián Ligda. V tretej tretine sme si zápas zbytočne skomplikovali. Český tím začal náporom, z ktorého vyťažil dva góly a stretnutie sa zdramatizovalo. Ale víťazstvo sme napokon ubránili a získali bronz na tomto výborne obsadenom turnaji“, zhodnotil Miroslav Dráb, ktorý bol jedným z trénerov európskeho výberu. The post Medzinárodný turnaj International Para Hockey Cup 2022 appeared first on Parahokej Slovensko.

prejsť na článok

CONECO 2023- medzinárodný veľtrh stavebníctva

Práve staviate Váš vysnívaný dom, alebo premýšľate o rekonštruovaní Vášho bývania? Hľadáte inšpiráciu ako zariadiť interiér aj exteriér? Tak ste na správnom mieste! Radi Vás pozývame na medzinárodný veľtrh stavebníctva CONECO, kde Vám prinesieme najnovšie

Intercept Brasil - Coluna Xico Sá

Ilustrações para a coluna do escritor Xico Sá para o The Intercept Brasil

¿Puede mejorar la erección el uso de preservativos más gruesos?

El uso adecuado de los preservativos es esencial para evitar embarazos y el contagio de enfermedades de transmisión sexual (ETS). Pero no solamente eso: según los resultados de un estudio publicado en febrero de 2022 en la revista Translational Andrology

Kvalifikačné turnaje na Penati Slovak Open 2023

Penati Slovak Open sa bude konať 10. 12. Septembra 2023 opäť na ihrisku Legend Course v Penati Golf Resorte. V hlavnom turnaji sa opäť hrá o vysoké prize money a divokú kartu na Challenge Tour. Pre všetkých amatérskych hráčov je možnosť, ako si zahrať t

Penati Slovak Open 2022 klope na dvere

PENATI SLOVAK OPEN, dvoj kolový, dvojdňový profesionálny turnaj, ktorý píše historiu slovenského profesionálneho golfu.   Unikátny je nie len tým, že sa hrá na 2 kolá oproti klasickému 4-kolovému štandardu iných turnajov, ale aj obľúbenosťou hráčov, k