Kvalifikácia majstrovstiev sveta: Ekvádor remizuje Brazíliu Argentína potápa Čile

Ekvádor delí jedno víťazstvo od návratu na MS po štvrtkovej domácej remíze 1:1 s lídrom juhoamerickej kvalifikácie Brazíliou. Tím trénera Gustava Alfara sa kvalifikuje do Kataru, ak budúci týždeň porazí Peru. Čile, ktoré bolo kedysi silnou stránkou regiónu, videlo, že jeho šance sa dramaticky zmenšili po domácej prehre 2:1 s druhou Argentínou. Čiľania budú musieť dosiahnuť dobré výsledky v Bolívii a Brazílii, pričom ich posledný zápas v súťaži bude pravdepodobne v Santiagu proti zatrpknutému rivalovi Uruguaju. Uruguaj sa vrátil do boja po výhre 1: na ihrisku Paraguaja s gólovým veteránom Luisom Suarezom. Bolo to prvé víťazstvo tímu pre nového trénera Diega Alonsa, ktorý nastúpil po tom, čo bol pre zlé výsledky prepustený veterán Oscar Tabarez. Brazília (36 bodov) a Argentína (32) sa už kvalifikovali na majstrovstvá sveta. Ekvádor má 24 bodov, päť pred Uruguajom. Kolumbia a Peru, ktoré sa v piatok stretnú v kolumbijskej Barranquille, sú na 17 bodoch. Čile má 16 a môže byť predbehnuté Bolíviou (15), ktorá pocestuje do Venezuely _ jediný tím v regióne, ktorý je mimo sporu o miesto. Južná Amerika má štyri priame miesta na majstrovstvá sveta a tím z piateho miesta bude hrať medzinárodnú baráž o postup. EKVÁDOR 1, BRAZÍLIA 1 Ekvádor remizoval doma s Brazíliou, aby zvýšil svoje šance na kvalifikáciu v zápase, v ktorom boli dvaja hráči vylúčení a množstvo dôležitých rozhodcovských rozhodnutí bolo zrušených videorecenziou. Casemiro otvoril skóre klepaním do prázdnej brány v šiestej minúte pre Brazíliu, ktorá sa už kvalifikovala na majstrovstvá sveta v Katare, predtým ako Ekvádor vyrovnal v 75. minúte hlavou Felix Torres. Bol to však kolumbijský rozhodca Wilmar Roldan, ktorý na seba strhol najväčšiu pozornosť, keď sa po VAR _ zrušila séria kľúčových rozhodnutí, pričom brankár Brazílie Alisson dostal dvakrát červenú kartu, aby obe odvolali. Roldan ani nepískal faul, keď brankár Ekvádoru Alexander Dominguez zapichol svoje cvočky do krku brazílskeho útočníka Matheusa Cunhu, keď v 16. minúte vyzýval o loptu na kraji ihriska. Po kontrole VAR dostal Dominguez priamu červenú kartu. Brazílsky obranca Emerson Royal potom v 20. minúte dostal druhú žltú a Alisson sa stal tretím vylúčeným hráčom o 10 minút neskôr, keď po klietke tiež udrel súpera nohou do hlavy. Roldan si to však rozmyslel a po nasadení VAR ukázal len žltú kartu. Druhý polčas mal podobnú tému, pretože kolumbijský rozhodca udelil dve penalty Ekvádoru, len aby po kontrole obe rozhodnutia zvrátil. Druhá penalta bola za zranenie a Alisson dostal druhú žltú, ktorá bola tiež odvolaná. Bol som vylúčený hrať za Liverpool, dotkol som sa lopty mimo pokutového územia, povedal Alisson. „V takýchto situáciách by ste sa nemali sťažovať, mali by ste akceptovať rozhodnutie rozhodcu. Som rád, že teraz existuje VAR. Ak by sme to neurobili, boli by sme za tieto situácie nespravodlivo potrestaní. V oboch momentoch som išiel len po loptu. A dotkol som sa lopty, to je jasné. Brazília hrala bez zranenej hviezdy Neymara. ARGENTÍNA 2, ČILE 1 Najlepší hráč na svete neprišiel, náš tréner neprišiel, mali sme prípady COVID, strávili sme hodiny na letisku a vyhrali sme, povedal po víťazstve v Čile argentínsky krídelník Angel di Maria. viac hra sa hrala vo výške asi 2 300 metrov (1,4 míle) nad morom. Lionel Messi sa zotavuje z COVID-19 a nehral. Ale veterán di Maria bol počas prvého polčasu v plameňoch. Úvodný gól strelil v deviatej minúte raketou z hranice šestnástky, čím Čiľanov ešte viac napínal, že vynechali Katar. Čile vyrovnalo skóre o 11 minút neskôr hlavičkou anglicko-čílskeho útočníka Bena Breretona, ktorý mäkko poslal loptu tam, kam brankár Emiliano Martinez nedočiahol. Lautaro Martinez vsietil víťazný gól pre Argentínu v 34. minúte, pokojne ho zasunul do siete po tom, čo brankár Čile Claudio Bravo nedokázal zastaviť strelu Rodriga de Paul. Argentína bola v druhom polčase menej intenzívna, no Čile nedokázalo skórovať z niekoľkých príležitostí, ktoré si vytvorilo. Tréner Argentíny Lionel Scaloni necestoval do Čile, pretože mal stále pozitívny check na koronavírus. Dvaja asistenti trénera Walter Samuel a Roberto Ayala viedli mužstvo na zápas v Calame.

prejsť na článok

Prezident CONMEBOL hovorí, že bienálne majstrovstvá sveta nemajú šancu

Prezident Juhoamerickej futbalovej konfederácie zopakoval, že tímy z regiónu budú bojkotovať plány FIFA na dvojročné majstrovstvá sveta a povedal, že „neexistuje žiadna šanca“, že takýto návrh prejde. Alejandro Dominguez, prezident CONMEBOL, vo štvrtok p

Registrace nových domén RS, EC, MU a PH

Zahájili jsme registraci domén států Srbsko, Ekvádor, Mauricius a Filipíny.

Jánošík na liečení: Kolumbia Ekvádor 2023

1.2.2023 Viedeň Sedím pri stojacich amatéroch na viedeňskom letisku. Scestovaný profesionál totiž sedí až do momentu, kým na Gate dobieha posledná mamička meškajúca kvôli deťom. Alebo kým ho nevyhlásia v éteri. Je to tak, dovtedy sa neoplatí stáť v ra

Irán porazil Irak 1: a kvalifikoval sa tak na majstrovstvá sveta

Mehdi Taremi skóroval z tesnej blízkosti, aby doviedol iránsky národný futbalový tím k víťazstvu 1: nad Irakom a spečatil tak islamskú republiku tretie miesto na majstrovstvách sveta za sebou. Jediný gól zápasu strelil v 48. minúte v druhom polčase Tarem

Plynulá konverzácia v angličtine je základ biznisu: Ako ste na tom vy?

Sme súčasťou čoraz viac globalizovaného sveta. Firmy a organizácie expandujú za hranice svojich krajín a komunikácia medzi rôznymi kultúrami a jazykmi je nevyhnutná. Dokázali by ste sa s kolegom na druhom konci sveta cez videohovor porozprávať aj bez príp